O mně

Jógu jsem nehledala, našla si mě sama.

Pocházím ze sportovní rodiny a celé mé dětství a dospívání se točilo kolem sportu a hudby.  Jógu jsem poprvé vyzkoušela na střední škole a následujících 12 let jsem občas zašla na hodiny Power jógy nebo tehdy nové Bikram jógy. Jógu jsem však vnímala jen jako určitý druh cvičení a nic víc. Vše se změnilo s narozením syna Simona. V té době jsem si na youtube našla pár jógových videí a začala cvičit sama doma. Při druhém těhotenství jsem pravidelně navštěvovala lekce Ivy Pasauerové v AC Sole v Písku a jóga mne postupně pohltila. Začala jsem si s Ivou o józe povídat a chtěla zjistit, co je to, co mne vrací zpátky na podložku a na lekce, když je tolik jiných sportů, které se zdají být zábavnější.

V roce 2015 jsme se s celou rodinou odstěhovali do amerického Colorada, kde jsem si díky nepřebernému množství lekcí a lektorů začala uvědomovat, který styl jógy je mi blízký, který dělá dobře mému tělu a mysli. Další zlom nastal, když jsem zavítala na lekci Stacey Sewer.  Po této hodině jsem věděla, že bych chtěla jógu studovat blíže. Pod vedením Stacey a Matta Dolezala, jsem absolvovala kurz Effort and Grace yoga a začala jógu sama učit.

Na konci roku 2017 jsem vážně onemocněla a společně s manželem jsem se rozhodli, že následnou dlouhou léčbu budu absolvovat doma v Čechách. Rok 2018 byl rokem hledání sebe sama a postupné změny mé jógové praxe, která se musela přizpůsobit dané situaci a novým limitům mého těla. Po celou dobu jsem se snažila vést hodiny jógy a právě učení mi pomáhalo věnovat pozornost přítomnosti a odpoutat se od toho, co přijde za pár dní a týdnů. Zjistila jsem, že jóga mě velice ovlivňuje a že pokud se donutím jít na podložku nebo věnovat pár minut meditaci, vždy se cítím lépe. To je vlastně také cílem mých jógových lekcí. Abyste se cítili po hodině lépe a odnesli si domů pocit klidu, který vás obklopuje a který se nedá popsat. Abyste si udělali čas pro sebe, zastavili se a skrze přítomný moment si uvědomili, jaké jsou vaše přání a sny a že vše co hledáme už nás dávno našlo. Jsme to my.

Styl jógy

Není jednoduché popsat, jaký styl jógy učím. Obecně mohu říct, že jsem se z dynamických směrů dostala k terapeutickým a to proto, že se snažím učit, co sama cvičím. Při svých lekcích jógy kladu důraz na správné provedení pozic, dech a přítomný moment, který mi v celé jógové praxi přijde nejdůležitější. Někdy jsou lekce systematické a vedou k jedné náročnější pozici, jindy je pohyb jako neustálé klidné plynutí z pozice do pozice. Často se přizpůsobuji dané skupině. Učím dynamické i klidnější hodiny, protože právě rozmanitost je to, co mám na józe nejraději.

V poslední době se více věnuji terapeutické józe a mindfulness. Snažím se, aby si lidé sami uvědomili, jaká pozice jim vyhovují a které jsou pro jejich tělo v ten daný moment nevhodné.

Studium a inspirace pro mé lekce

2016 Colorado USA – 200 hr yoga teacher training, Effort and Grace yoga
2017 Colorado USA –  meditační individuální trénink pod vedením W. H. Moorcroft

2020 Kurz mindfulness II. pod vedením Michala Dvořáka a Šimona Grimmicha

2021  Svastha Yoga Therapy Training 500hr, který obsahuje propojení z tradiční jógy, Ajurvedy a moderní medicíny.

Styly jógy, které mne ovlivnily

Styly jógy, které mne ovlivnily: Ashtanga jóga, Tantra jóga, Anusara, Yengar, Vinyasa, Terapeutická jóga

Učitelé, kteří mne inspirují

Stacey Sewer, Matt Dolezal, Amy Ipollity, Desirée Rembouch, Seane Corn, Mat Erazy, Lucie Konigová, Rachel Brathen