Rozvrh lekcí

  5:30—6:30 8:15—9:20 14:15—15:15 18:30—19:35 19:00—20:10
Pondělí     Jóga pro děti

18.00!!!

yoga & mindfulness

 
Úterý          
Středa       yoga & mindfulness  
Čtvrtek    

15.15!!!

Jóga pro děti

  vinyasa
Pátek

yoga & mindfulness

ranní probuzení

yoga & mindfulness      

rozvrh platný od 1.1.2022

Rezervace lekcí jógy

Případné změny konání lekcí najdete v Novinkách

Počet míst na lekci je omezen a proto si prosím rezervujte lekci předem.

Rozvrh na další měsíc bude uveřejněn vždy poslední středu v měsíci.

Kontakt tel.: 737 237 837

S sebou potřebujete pouze pohodlné oblečení. Podložku na cvičení i pomůcky Vám mohu zapůjčit.

O cvičení

yoga & mindfulness

Lekce jógy jsem nazvala yoga & mindfulness a to proto, že mé lekce jsou všímavou pozorností ovlivněné. Lekce jsou každý týden jiné a právě rozmanitost a kreativita mi při józe přijde důležitá. Čím dál více se zaměřuji na jógovou terapii a to proto, že ji sama cvičím a dělá mi dobře. V lekcích se přes systematickou sekvenci dostáváme k náročnější pozici, ale celou dobu se snažím klást důraz na přítomný moment, který mi z celé jógové praxe přijde nejdůležitější. O stylech jógy, které mne inspirují si můžete přečíst níže.

Z jakých typů jógy čerpám, se můžete dozvědět níže.

Jógová terapie

 

Hatha jóga (úroveň 1 a 2)

Styl jógy, který klade důraz především na samotné jógové pozice a dýchání, nežli na přechody a spojení mezi nimi. V pozicích zůstáváme několik dechů a máme více času pozici procítit a uvědomit si jí. Tělo se postupně stává silnější a pružnější. Výzvou může být setrvání v pozici a postupné ovládnutí mysli a dechu. Z Hatha jógy vychází většina moderních jógových stylů.

Ranní probuzení 

Lekce začínají v 5.30 a jejich cílem je rozehřát, protáhnout a připravit vaše tělo a mysl na nový den. Lekce jsou zahájeny 10-15 min meditací, následovány cvičením jednotlivých ásán, které jdou postupně od podložky směrem vzhůru. Ranní lekce mohou být výzvou především kvůli brzkému vstávání, ale nabijí vás energií na celý den.

Vinyasa

Dynamický styl jógy, který se vyznačuje propojením pohybu s dechem, kdy právě dech je základním stavebním kamenem vinyasa jógy. Přechody mezi pozicemi jsou stejně důležité jako pozice samotné. Vinyasa jóga je svou dynamikou podobná ashtanga józe, ale každý učitel si vytvoří svou vlastní sestavu.

Jóga muži

Lekce pro muže jsou vedeny jako terapeutická jóga. Hodiny jsou klidné, vhodné pro úplné začátečníky.

Terapeutická jóga

V lekcích jsou často používány pomůcky jako bloky, jógový provaz a deka. Každá hodina je zaměřena na určitou část těla např: záda, ruce, střed těla, zadní strana stehen. Jedná se o pomalejší lekce s důrazem na zapojení správných svalů našeho těla.

Jóga pro děti

Dětské lekce probíhají formou kurzu na 10 lekcí. V kurzu je možné pokračovat po celý školní rok. Vhodné pro děti od 6-12 let. V případě zájmu mě prosím kontaktujte.

 

Individuální lekce

Soukromou lekci si můžete rezervovat na tel.: 737 237 837
Termín dle rozvrhu, případně dle domluvy.

 

Online lekce

Informace o probíhajících online lekcích najdete v sekci Novinky nebo na Instagramu či Facebooku.

Jaká lekce je pro mě vhodná?

Záleží na individuální fyzické zdatnosti každého z nás a naší povaze. Pokud s jógou začínáme, doporučuje se vyzkoušet Hatha jógu, kde máme více času na seznámení se s jednotlivými ásánami a samozřejmě terapeutickou jógu.

Obecně se tvrdí, že pokud jste spíše rozlítaní, máte tendenci dělat více věcí najednou a neumíte se zastavit, Hatha jóga pro Vás může být vhodnou volbou. Pokud jste spíše klidnější, nemáte problém si kdykoli v průběhu dne odpočinout, vyzkoušejte po pár lekcích naopak dynamickou jógu, která Vás nabije energií.

Zkuste různé styly jógy. Navštivte hodiny několika lektorů a uvidíte, který styl a učitel je pro Vás nejlepší. Možná vám bude vyhovovat lekce kombinovat, nebo zůstanete u jednoho stylu, který si zamilujete.

V případě jakýchkoliv dotazů mne kontaktujte, prosím.